[text]

Don't show...
Kayıt OlunShell Gizlilik Politikası    

Shell Smartcard Sadakat Programının Gizlilik Politikasıdır. Bu Gizlilik Politikası, Shell&Turcas Petrol A.S. veya bağlı şirketlerinin (Shell) (i) müşterilerinden biri, (ii) Sadakat Programı üyesi, (iii) Sadakat Programı web sitesi ziyaretçisi ve/veya (iv) Shell Mobil Uygulamasının kullanıcısı olmanızdan dolayı kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında bilgi verir.  

Bu Gizlilik Politikası zamanla değişebilir. Muhtemel değişiklikleri görmek için Gizlilik Politikasını düzenli olarak gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bu Gizlilik Politikası en son 15/09/2019 tarihinde değiştirilmiştir. 

1

Gizlilik Politikası ne zaman geçerlidir? [devamını gör]

Bu Gizlilik Politikası, (i) müşterilerimizden biri, (ii) Sadakat Programı üyesi, (iii) Shell ClubSmart web sitesi ziyaretçisi ve/veya (iv) Shell Mobil Uygulamasının (Uygulamalar) kullanıcısı olmanızdan dolayı kişisel verilerinizin işlenmesi açısından geçerlidir.

Web sitesinde diğer web sitelerine bir dizi bağlantı bulabilirsiniz. Bu web siteleri özenle seçilmiş olmasına rağmen, bu web siteleri aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesinden sorumlu değiliz. Dolayısıyla bu Gizlilik Politikası, söz konusu web sitelerinin kullanımı için geçerli değildir.

2

Verilerinizi kim kontrol ediyor? [devamını gör]

Kişisel verileriniz, veri sorumlusu olarak, şirket merkezi Gülbahar Mahallesi Salih Tozan Sokak Karamancılar İş Merkezi B Blok No.18 Esentepe, Şişli/İstanbul adresinde kayıtlı, Türkiye'de 580873 sicil no.su ile tescilli Shell&Turcas Petrol A.Ş. şirketi tarafından işlenmektedir.

 

3

Kişisel verilerinizi hangi amaçla işliyoruz? [devamını gör]

Bu Gizlilik Politikasında hangi kişisel verileri hangi amaçla işlediğimizi tarif ediyoruz.

3.1

Müşteri hizmetleri ve ilişki yönetimi [devamını gör]

Amacı nedir?

Müşteri Hizmetleri Merkezimizle bir soru veya bir şikayetle başvurduğunuzda, kendinizi tanıtmanız ve sorunuza cevap vermemize yardımcı olması için bazı bilgiler isteyebiliriz. Bize verilen her türlü kişisel bilgiyi sadece bu amaç ve müşteri destek hizmetlerimizi iyileştirmek için kullanıyoruz. Bilgilerinizi sisteme girmekle bunların değerlendirilmesine, Şirketimizin ticari çalışmalarında kullanılmasınaonay vermiş olacaksınız.

 

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Sorunuza veya şikayetinize uygun bir şekilde cevap verebilmek için, sorunuzun veya şikayetinizin detaylarını müşteri veri tabanımıza kaydediyoruz. Sizden ayrıca sorularınız veya şikayetiniz hakkında güncel bilgi verebilmek için irtibat detaylarınızı da isteyebiliriz. Sadakat Programımıza katılımınızla ilgili bir sorunuz veya şikayetiniz varsa (örneğin hesap bakiyesi, hediye teslimatları), kimliğinizi onaylamak için ek kişisel bilgiler de isteyebiliriz.

3.2

Promosyonlara katılım [devamını gör]

Amacı nedir?

Shell, müşterileri için düzenli olarak promosyonlar düzenler. Bazı durumlarda promosyona katılabilmeniz için bir kayıt formu, reklam veya web sitesi aracılığıyla sizden kişisel verilerini vermenizi isteyebiliriz.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Promosyonlara katılmayı seçtiğiniz takdirde, katılımınızı kaydetmek veya onaylamak, promosyon koşullarını karşılayıp karşılamadığınız belirlemek ve size ödül veya haklarınızı göndermek amacıyla vermiş olduğunuz kişisel verileri (adınız, yaşınız, adresiniz ve e-posta adresiniz dahil) işleyebiliriz. Promosyona bağlı olarak ayrıca promosyona katılımınıza dair puan, abonelik veya kazanılan ödül/hak gibi bilgileri işleyebiliriz.

3.3

Ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi [devamını gör]

Amacı nedir?

Shell düzenli olarak pazar araştırmaları gerçekleştirir ve bu amaçla müşterileriyle anketler aracılığıyla iletişim kurar. Bu anketlere verilen cevaplarınızı kalite kontrol süreçleri ve müşteri deneyimini iyileştirmek için kullanırız.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Anketimize katılmayı seçtiğinizde, verdiğiniz kişisel bilgileri (adınız, yaşınız, adresiniz ve e-posta adresiniz dahil) işleyebiliriz.

3.4

Genel teklifler [devamını gör]

Amacı nedir?

Ticari elektronik ileti göndermemizi kabul etmeniz durumunda; Shell müşterisi veya Sadakat Programı üyesi olarak Shell'den genel teklifler veya bilgiler alabilirsiniz ("Genel Teklifler").

Genel Tekliflerle sizi ilgilendirebilecek Shell ürünleri, organizasyonları ve promosyonları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu Genel Teklifler aşağıdakileri içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Teklifler ve genel bilgileri içeren elektronik haber bültenleri;
 • Alımlar açısından ikramiye Sadakat Programı puanları;
 • Shell yakıt veya alışveriş kuponları;
 • Shell istasyonlarında bulunana yakıt veya yakıt harici ürünleri için indirim kuponu

Genel Teklifleri posta, e-posta. SMS, Sadakat Programı Web sitesi, Uygulamalar, sosyal medya, kuponları veya kullandığınız diğer dijital kanallar üzerinden alabilirsiniz. İrtibat Tercihlerinizi ve Hesap Ayarlarınızı istediğiniz zaman Sadakat Programı web sitesi üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Size Genel Teklifler göndermek için, verdiğiniz kişisel bilgileri (adınız, yaşınız, adresiniz ve e-posta adresiniz dahil) işleyebiliriz.

Genel Teklifleri almamak

Herhangi bir zamanda Shell Türkiye tarafından Genel Teklifleri almayı durdurabilirsiniz. Bu durumda size Genel Teklifler göndermememiz için artık gerekli görülmeyen her türlü kişisel veriyi siliyoruz veya anonim hale getiriyoruz.

3.5

Kişiye Özel Teklifler [devamını gör]

Amacı nedir?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, açık rıza vermeniz ve ticari elektronik ileti göndermemizi kabul etmeniz halinde; Shell müşterisi veya Sadakat Programı üyesi olarak, Shell'den satınalma geçmişinizin, promosyonlara katılımınızın, anketlerin, Sadakat Programının, web site, Uygulamaları ve diğer dijital kanalları kullanımınızın analiz edilmesine dayanarak, kişisel tercihlerinize yönelik teklifler alabilirsiniz ("Kişiye Özel Teklifler").

Kişiye Özel Tekliflerle sizi ilgilendirebileceğini düşündüğümüz Shell ürünleri, organizasyonları ve promosyonları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu Kişiye Özel Teklifler aşağıdakileri içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Alımlar açısından ikramiye Sadakat Programı puanları;
 • Shell yakıt veya alışveriş kuponları;
 • Shell istasyonlarında bulunana yakıt veya yakıt harici ürünleri için indirim kuponu.

Kişiye Özel Teklifleri posta, e-posta. SMS, Sadakat Programı Web sitesi, Uygulamalar, sosyal medya, kuponları veya kullandığınız diğer dijital kanallar üzerinden alabilirsiniz. İrtibat Tercihlerinizi ve Hesap Ayarlarınızı istediğiniz zaman Sadakat Programı web sitesi ya da Shell Mobil uygulaması üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Shell, Kişiye Özel Teklifler gönderebilmek için tercihlerinizi anlaması gerekir. Shell, tercihlerinizi belirlemek için aşağıdakileri analiz edecektir:

 • Satınalma geçmişiniz

  (i) Satın aldığınız spesifik ürünler, (ii) işlem başına alımlarınızın toplam tutarı, (iii) alımların zamanı ve yeri ve (iv) kullandığınız ödeme yöntemi ile ilgili bilgileri içerir.

 • Kazandığınız puanları nasıl paraya çevirmeyi seçtiğiniz

  (i) Seçtiğiniz ödülün türü ve tanımı, (ii) seçtiğiniz ödüllerin miktarı, (iii) paraya çevirdiğiniz puanların tutarı, (iv) puanlarınızı paraya çevirme sıklığı ve zamanı ve (v) ödülünüzü teslim etmek için (var ise) kullanılan teslimat yöntemi ile ilgili bilgileri içerir.

 • Teklifleri paraya çevirip çevirmediğiniz ve nasıl ve nerede paraya çevirdiğiniz (kuponlar dahil);
 • Web sitesini, Uygulamaları ve bizden aldığınız e-postaları kullanma şekliniz

  (i) Web sitesinde üzerine tıkladığınız bağlantılar, (ii) çevrimiçi Sadakat Programı hesabınıza kaç kez giriş yaptığınız, (iii) IP adresinize dayalı olarak yeriniz, (iv) gönderdiğimiz e-postalara nasıl cevap verdiğiniz veya nasıl yönettiğiniz ve (v) Uygulamaları (daha önce onay verdiyseniz, Uygulamalarımız aracılığıyla belirlenen yeriniz dahil) nasıl kullandığınız ile ilgili ilgili bilgileri içerir.

 • Promosyonlara katılımınız [Madde 3.2'ye bağlantı].
 • Anketlere verdiğiniz cevaplar [Madde 3.3'e bağlantı].

Shell, tercihlerinizi belirlemek amacıyla aşağıdakilerin kullanımı dahil, Shell bağlı şirketleri tarafından zaten bilinen kişisel verilerinizi kombine edebilir:

 

 • Sadakat Programı;
 • Web siteleri, Uygulamalar, kuponlar, sosyal medya, anketler, promosyonlar ve diğer dijital kanallar;
 • • Shell markalı yakıt kartları ve Shell perakende işyerlerindeki diğer ödeme kartları ve benzer ilgi alanlarına sahip müşterilerin alımları ve önceki alımlarınızı analiz etmek için üçüncü kişi kaynaklarından sizin hakkınızda alınan tamamlayıcı sosyodemografik bilgiler.

Kişiye Özel Teklifleri almamak

Herhangi bir zamanda Shell Türkiye tarafından Kişiye Özel Teklifleri almayı durdurabilirsiniz. Bu durumda kişisel verilerinizi ve satınalma alışkanlıklarınızı analiz etmeyi durduruyoruz ve size Kişiye Özel Teklifler göndermememiz için artık gerekli görülmeyen her türlü kişisel veriyi siliyoruz veya anonim hale getiriyoruz.

3.6

Sadakat Programının yönetimi [devamını gör]

Amacı nedir?

Sadakat Programına katılımınızı yönetmek için kişisel verilerini işliyoruz.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

adınız, yaşınızı, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi, Sadakat Programına kaydınız sırasında vermiş olduğunuz her türlü ve tüm kişisel verileri işleyebiliriz

Sadakat Programından çıkmak

Shell Türkiye ile herhangi bir zamanda, 444 20 20 numaralı Müşteri Hizmetleri aracılığıyla iletişim kurarak Sadakat Programından ayrılmaya karar verebilirsiniz. Bu durumda Sadakat Programına kaydolurken vermiş olduğunuz kişisel verileri siliyoruz veya anonim hale getiriyoruz.

3.7

Kampanya Yönetimi [devamını gör]

Amacı nedir?

Kampanyalara katılımınızı yönetmek için kişisel verilerini işliyoruz.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Adınız, yaşınızı, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi, Kampanyalara başvurunuz sırasında vermiş olduğunuz her türlü ve tüm kişisel verileri işleyebiliriz.

Kampanyanın sona ermesi

Shell’in düzenlemiş olduğu kampanyanın sona ermesi ile birlikte başvuru sırasında sunmuş olduğunuz kişisel veriler, işlenmesine ilişkin açık rıza bulunmaması halinde silinmekte veya anonim hale getirilmektedir. Kampanyanın yürütülmesi için birlikte çalışılan iş ortakları tarafından da kişisel verileriniz silinmekte veya anonim hale getirilmektedir..

3.8

Web Sitesinin ve Uygulamaların Teknik ve Fonksiyonel Yönetimi [devamını gör]

Amacı nedir?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde veya Uygulamaları kullandığınızda, çevrimiçi hizmetlerimizin sizin için işlevselliğini sağlamak ve bunları yönetmek için hakkında (IP adresiniz gibi) bazı teknik bilgileri işliyoruz. Bu teknik bilgiler sayesinde Web Sitesini ve Uygulamaları yönetebiliyoruz, örneğin teknik arızaları giderebiliyoruz veya güvenilirliklerini artırabiliyoruz.

Bu amaçla hangi kişisel verileri işliyoruz?

Bilgisayarınızın, tabletinizin veya akıllı telefonunuzun IP adresi, Web Sitesinde veya Uygulamalarda ziyaret ettiğiniz sayfaların detayları, internette gezinmek için kullandığınız web tarayıcısı, daha önce/daha sonra ziyaret ettiğiniz siteler ve ziyaretinizin/oturumunuzun uzunluğu gibi teknik verileri işliyoruz.

3.9

Yönetim bilgisi ve istatistik verisi üretme [devamını gör]

Amacı nedir?

Shell, istatistiksel analizler aracılığıyla pazar trendleri araştırması yapmaktadır. Bu araştırmanın sonuçlarını, cari ürün ve hizmetlerimizi değerlendirmek ve ürünlerimizi, pazarlamamızı ve hizmet istasyonlarımızı yeni gelişmelere adapte etmek için kullanıyoruz. Araştırma sonuçları sadece toplam olarak rapor edilmektedir.

3.10

Dolandırıcılığı önlemek, belirlemek ve incelemek [devamını gör]

Amacı nedir?

Shell, kendisine vermiş olduğunuz kişisel verileri dolandırıcılığı önlemek, belirlemek, incelemek ve Şart ve Koşullarını yürürlüğe koymak için kullanabilir.

4

Verilerinize kim erişebilir? [devamını gör]

Shell, kişisel verilerinizi aşağıdakilerden birine ifşa edebilir:

 • Sadakat Programı üyelerine ürün ve/veya hizmet temin etme izni olan herhangi bir başka şirket gibi, Sadakat Programına dahil olan yetkili üçüncü kişi tarafları;
 • Shell'in her türlü temsilcisi, hizmet sağlayıcısı ve/veya alt yüklenicisi ve bağlı şirketleri;
 • Shell'in hak ve/veya görevlerini devretmeyi teklif ettiği her türlü kişi.
 • Shell’in düzenlediği kampanyalar için birlikte çalışılan iş ortakları.

Shell, web sitesi barındırma bazı işlemler için üçüncü kişileri kullanmaktadır. Toplanan kişisel veriler, size verdiğimiz hizmetin bir parçası olarak, Avrupa Ekonomik Alanının (AEA) dışında da bulunabilen yetkili üçüncü kişilere devredilebilir. Örneğin, sunucularımızdan herhangi biri zaman zaman AEA dışındaki bir ülkede bulunuyorsa veya hizmet sağlayıcılarımızdan biri AEA dışındaki bir ülkede bulunuyorsa, bu durum meydana gelebilir. Bu üçüncü kişilerin söz konusu işlemleri yapmak için kişisel verilerinize erişme hakkına sahip oldukları kapsamda Shell, kişisel verilerinizin sadece yukarıda belirtilen amaç için işlenmesini ve kişisel verilerinizi korumak için uygun seviyede koruma uygulanmasını sağlamak için gerekli organizasyon ve/veya sözleşme tedbirlerini almıştır.

Shell bilgilerinizi sadakat programı iş ortakları gibi üçüncü taraflarla onayınızla paylaşabilir.

Yasal olarak yetkili olmadığımız veya bunu yapmak zorunda kalmadığımız sürece veya haklarımızı, mülklerimizi veya kişisel güvenliğimizi veya kullanıcılarımızın/müşterilerimizin veya başka bireylerin hak, mülk veya kişisel güvenliklerini korumak veya savunmak için gerekli olduğunu düşünmediğimiz sürece, bu Gizlilik Politikasında belirtilen durumlar dışında kişisel verilerinizi sizin izniniz olmadan üçüncü taraflar ile paylaşmayacağız. Shell, sadece yasalar gereğince zorunlu olduğu takdirde kişisel verilerinizi denetim makamlarına, mali makamlara ve inceleme makamlarına verilecektir.

5

Kişisel verilerinizi ne kadar süreyle saklıyoruz? [devamını gör]

Sadakat Programına katılımınızı devam ettirmeme veya Shell ile ilişkinizi sonlandırma talebiniz üzerine ilgili hesapları makul olarak mümkün olan en kısa zamanda kapatıyoruz. Ayrıca aktif olmayan müşteri hesaplarını kapatıyoruz veya inaktif hale getiriyoruz ve işbu Gizlilik Politikasını veya geçerli Şart ve Koşulları ihlal edecek şekilde kullanılan hesapları kapatıyoruz. Kapatılmış veya inaktif hale getirilmiş hesapların bilgileri silinir veya makul olarak mümkün olan en kısa zamanda anonim hale getirilir. Bazı durumlarda kapatılan veya inaktif hale getirilen hesaplardaki kişisel verileri daha uzun süre de muhafaza edebiliriz, örneğin dolandırıcılığın önlenmesi veya kanunen izin verilen veya gerekli görülen tedbirleri almak için.

6

Shell hangi çerezleri kullanıyor? [devamını gör]

Web sitesi ve/veya Uygulama, çerezler veya benzer teknolojiler kullanmaktadır. Çerez, geri döndüğünüzde tarayıcınızı tanımamızı sağlamak için internet tarayıcınıza gönderilen küçük bir metin dosyasıdır. Shell ve yetkili hizmet sağlayıcıları, sizi ve Web Sitesi ve/veya Uygulama kullanımınızı tanımak için çerezler ile birlikte çalışan "clear GIF" diye bilinen küçük grafik imajları kullanabilir. Shell ve bu hizmet sağlayıcıları ayrıca HTML 5 çerezleri, flash çerezleri ve diğer web uygulama yazılım yöntemleri gibi yerel olarak paylaşılan nesneleri veya yerel depolamayı kullanarak tarayıcınıza bilgi depolama amacıyla başka teknolojiler kullanabilir.

Bu teknolojileri kullanarak, hangi sayfaların ziyaret edildiği, Web Sitesindeki bilgiler ile etkileşiminiz ve ziyaretinizin süresi gibi, Web Sitesi ve/veya Uygulamanın kullanımı hakkında veri toplayabiliriz.

İşlevsel çerezler - Shell, Web Sitesinin ve/veya Uygulamanın işlevselliğini sağlamak için çerezler depolayabilir. Çerezler örneğin Web Sitesini ve/veya Uygulamayı tekrar ziyaret ettiğinizde varsayılan ayarlarınız olarak kalan dil ve bölge gibi tercihlerinizi hatırlar. Ancak, istediğiniz takdirde tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek, çerezleri reddetmeyi veya engellemeyi seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tarayıcınızın Yardım fonksiyonuna bakınız.

Web analiz çerezleri - Shell, web analizi için üçüncü kişi çerezlerini kullanabilir. Bu çerezler, Shell'in Web Sitesi ve/veya Uygulama kullanımını analiz etmesine izin verir. Bu analiz, Shell'in yetkili hizmet sağlayıcılarına verdiği toplu istatistiksel verilere dayanır ve Shell'in Web Sitesini ve/veya Uygulamayı nasıl kullandığınızı anlamanızı sağlar. Shell ve bu hizmet sağlayıcıları bu verileri üçüncü kişilere sadece kanunen gerekli görüldüğü takdirde verebilir.

Reklam çerezler - Shell, reklam için üçüncü kişi çerezlerini kullanabilir. Shell, Web Sitesinde ve/veya Uygulamada ve internette diğer web sitelerinde reklama hizmet etmek için yetkili hizmet sağlayıcılarını kullanabilir. Bu hizmet sağlayıcıları, tarayıcınıza çerez yerleştirebilir ve IP adresleri veya diğer eşsiz veya cihaz tanımlayıcıları gibi, cihazınızı tanımaya yardımcı olacak bilgiler toplayabilir.

Diğer taraflarca konan çerezlerle ilgili ilave bilgi edinmek için çerez tipleri sayfamızı okuyunuz.

Shell, çerezleri gerekli olduğundan daha fazla tutmamaktadır. Oturum çerezleri ve kalıcı çerezler kullanmaktayız:

 • Oturum çerezi, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve kullandığınız opsiyonlar gibi kullanımlari izleyebilir. İnternet tarayıcınızı kapattığınızda oturum sona erer ve çerez silinir.
 • Kalıcı çerez, Web Sitesi ve/veya Uygulamanın bir sonraki ziyaretinizde sizi tanımasını sağlar. Siz silene kadar sisteminizde kalır.

Tarayıcıların çoğunun çerezleri otomatik olarak kabul ettiğini unutmayın. Çerezlerin kullanılmasını istemiyorsanız, çerezleri silmeli veya engellemelisiniz.

Çerezlerin nasıl silineceğine veya engelleneceğine dair daha fazla bilgi ve çerezler hakkında genel bilgi için ayrıca www.shell.com.tr/aboutshell/about-our-website/privacy-policy/cookie-policy.html adresindeki siteyi ziyareti edebilirsiniz. Mobil telefon tarayıcılarında çerezlerin kullanımı ve bu çerezleri nasıl reddedebileceğiniz veya silebileceğiniz hakkında bilgi için telefonun kullanım kılavuzuna başvurun.

Çerez kullanımını reddettiğinizde, web sitesini yine ziyaret edebileceğinizi, ancak bazı fonksiyonların doğru çalışamayabileceğini ve Web Sitesinin ve/veya Uygulamanın tüm işlevlerini kullanamayabileceğinizi unutmayın.

7

Bizimle sosyal medya üzerinden irtibata geçtiğinizde [devamını gör]

Web sitemizin veya içeriğinin sosyal medya aracılığıyla paylaşımı

Web sitemizi veya içeriğini LinkedIn, Facebook ve/veya Twitter gibi sosyal medya aracılığıyla paylaşmayı seçtiğinizde, kişisel verileriniz (adınız ve Shell ile ilgilendiğiniz), LinkedIn, Facebook ve/veya Twitter'deki sayfanızı ziyaret eden herkes tarafından görülebilir olacaktır. Sosyal medya sitelerinin kullanımı hakkında sadece sosyal medya sitesindeki şart ve koşullar (gizlilik politikası dahil) geçerli olacaktır. Shell, söz konusu sosyal medya web sitelerinin kişisel verileri işlemesinden veya gizlilik politikasından sorumlu değildir, dolayısıyla Shell'in Gizlilik Politikası bu durumda geçerli değildir.

Instagram hesabımız

Instagram hesabımız var. Bizimle Instagram hesabımız üzerinden irtibata geçtiğinizde (örneğin yorumda bulunduğunuzda, medya yüklediğinizde, kişisel mesaj gönderdiğinizde veya "Beğen" butonuna basarak bizi izlemeye başladığınızda) hakkınızda ((kullanıcı) adı, profil resmi, yaşadığınız yer, e-posta adresiniz ve cinsiyetiniz) gibi kişisel veriler alabiliriz. Kişisel verilerinizi nasıl kullandığımız, (i) işbu Gizlilik Politikasına ve (ii) Instagram'daki kullanım koşullarına ve diğer beyanlara ek olarak geçerli olacak Instagram Gizlilik Politikasında tarif edilmiştir. Shell, Instagram üzerindeki kullanım koşullarını ve diğer beyanları dikkatlice okumanızı tavsiye eder. Kullanım koşulları ve diğer beyanlar, bu Gizlilik Politikasından farklı olabilir.

8

Özel Not - 18 yaşından küçük müsünüz? [devamını gör]

Shell, 18 yaşından küçük kişilerin kişisel verilerini kasıtlı olarak toplamamaktadır. 18 yaşından küçükseniz, lütfen bize kişisel verilerinizi (örneğin adınızı, adresinizi ve e-posta adresinizi) göndermeyin. 18 yaşından küçükseniz ve kişisel verilerinizi göndermeniz gereken bir şekilde bir soru sormak veya Web sitesini ve/veya Uygulamayı kullanmak istiyorsanız, lütfen ailenizden veya vasinizden bunu sizin yerinize yapmalarını isteyin.

9

Kişisel verilerinizi nasıl koruyoruz? [devamını gör]

Gizliliğinizi yetkisi olmayan erişim ve yanlış kullanıma karşı koruma amacıyla teknoloji politikalar uygulamaktayız.

10

Sorular ve erişim, silme talepleri, vs. için kime başvuracağız [devamını gör]

Hakkınızdaki verilerimizi mümkün olduğunca doğru tutmaya çalışıyoruz. Bize vermiş olduğunuz detayları görmek, değiştirmek veya silmek istiyorsanız, lütfen bu form aracılığıyla kvk@shell.com adresinden bize talebinizi gönderin.

İşbu formun onaylanması ile yukarıda belirtilen genel işlem koşulları kabul edilmiş ve yukarıdaki hususları kullanıcı tarafından onaylanmış sayılacaktır. Shell ve Kullanıcı arasında doğabilecek muhtelif ihtilaflarda İstanbul (Çağlayan) Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bir önceki müşteri bilgi güvenliği politikamızı incelemek için lütfen buraya tıklayınız.
©2014 Shell & Turcas Petrol A.Ş. Bütün hakları saklıdır.
Şartlar ve Koşullar | Gizlilik Politikası | Genel Şartlar
Preload Image 01 Preload Image 02 Preload Image 03 Preload Image 04 Preload Image 05 Preload Image 06 Preload Image 07 Preload Image 08